ІСТОРІЯ МУЗЕЮ «ПАМ′ЯТЬ»

ЦЕНТРУ ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Святошинського району м.Києва

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді сьогодні є одним з найголовніших пріоритетів гуманітарної політики України. Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26 березня 2015 року та Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року робота з національно-патріотичного виховання слухачів ЦТДЮ проводиться комплексно. Краєзнавча робота, що ведеться ЦТДЮ є складовою виховного процесу. Ми знову вклоняємось і віддаємо данину синівської поваги і вдячності живим і полеглим у кривавих боях тієї найжорстокішої в історії людства війні.

У закладі працює історико-краєзнавчий музей «Пам’ять», який було створено та зареєстровано у 2007 році, як осередок просвітницької роботи серед вихованців ЦТДЮ, учнів шкіл Святошинського району та мікрорайону Галагани. Керівництво музеєм здійснює Рада до якої входять: педагоги, вихованці, батьки та ветерани Другої світової війни.

Людмила Боліла-Хитриченко протягом багатьох років завідувала нашим історико-краєзнавчим музеєм «Пам'ять», а тепер, коли вона вже на заслуженому відпочинку, ми з особливою уважністю і теплотою продовжуємо її гідну наслідування справу, збираючи буквально кожну згадку, кожен факт про Івана Хитриченка та його бойових побратимів.

У музеї зберігається понад 1200 експонатів, що представлені у двох основних постійно діючих експозиціях «Історія гурткової роботи від зародження до сьогодення» та «Нескорена земля Київська».

На площі біля верстатобудівного заводу 8 травня 1970 року було відкрито пам’ятник-монумент слави. На двох площинах випуклими літерами занесені 115 прізвищ загиблих верстатобудівників. Щорічно на стелу заносяться прізвища заводчан, які виявлені в процесі пошуку загиблих. Зараз на стелу занесено 488 прізвищ. Копія пам'ятника висотою 70 см виготовлена вихованцями макетного гуртка з пенопласту. На макеті розміщені символічні горельєфи – партизана, солдата і жінки-підпільниці.

Кожного року 9 травня біля стели, що встановлена на честь верстатобудівників, які загинули під час Другої світової війни, Центр творчості дітей та юнацтва проводить урочистий мітинг – реквієм за участю хореографічних та вокальних колективів.

Пошукова робота продовжується і сьогодні. У результаті експедиції за маршрутом: Київ – Бородянка - Тетерів – Ніжиловичі – Макарів – Київ зібрані матеріали про героїв Другої світової війни Київщини.

Постійно проводиться спільна робота Ради нашого музею з Радою музею бойової слави верстатобудівного заводу, а нині ВАТ «Веркон» та Радою ветеранів Святошинського району.

Відбулася презентація книги «Окопна правда» колишнього розвідника штабу Київського партизанського з’єднання, Федора Прокоповича Лещенка.

До Дня партизанської слави у музеї відбулася зустріч за круглим столом, екскурсії, огляд фото матеріалів, виставка творів художньої літератури про Другу світову війну.

Напередодні річниці визволення України, міста-героя Києва, Святошинського району від фашистських загарбників у історико-краєзнавчому музеї «Пам′ять» відбулося ряд заходів для слухачів ЦТДЮ, їх батьків, жителів мікрорайону, ветеранів Другої світової війни та всіх бажаючих.

До музею завітав Антохін Едуард – автор діарами (у даний час проживає у США, штат Пенсильванія). Він розповів про організацію та створення діарами (1986-1988рр), на якій відображено визволення Святошинського району у роки Другої світової війни, що знаходиться в музеї.

На Биківнянському цвинтарі, біля могили Івана Хитриченка, командира Київського партизанського з'єднання, напередодні річниці з дня його народження, відбувся мітинг пам′яті.

Присутні: Гоман Василь - колишній партизан із загону І.Хитриченка, який поділився спогадами про діяльність партизан у роки Другої світової війни; Кравчук Дмитро - відповідальний секретар партизанської комісії при Верховній Раді України; Рослякова Світлана – директор ЦТДЮ; Іваннікова Ірина – заступник директора з НВР, яка була ведучою на цьому мітингу; Канюка Поліна – голова Ради ветеранів с. Ірша Радомишльського р-ну Житомирської обл.; Рудич Валентина - завідуюча історико-краєзнавчого музею «Пам′ять», із зворушливими словами звернулася до присутніх про вшанування пам'яті Хитриченка І.О. хвилиною мовчання; Шуневич Володимир – редактор відділу газети «Факти», автор статті про партизанського ватажка, а також члени Ради історико-краєзнавчого музею «Пам′ять» ЦТДЮ.

Постійно проводиться збір матеріалів про підпілля верстатобудівників, Київське партизанське з’єднання, боротьбу українського народу, звільнення України від фашистських загарбників у роки Другої світової війни та ін.

/Files/images/muzey/20151026_122145.jpg /Files/images/muzey/20151027_151622.jpg

/Files/images/muzey/20151027_151951.jpg /Files/images/muzey/20161109_165604.jpg

/Files/images/muzey/20170110_112930.jpg /Files/images/muzey/DSC00467.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0