«Від витоків до сьогодення»

Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського району міста Києва

Сьогодні, коли більшість з нас мешкає у столичних та не лише багатоповерхівках, прагнення відчути поклик народних традицій та доторкнутися до побуту пращурів відчувається все сильніше. Адже малеча нині знає лише з книжок та мультфільмів, в яких хатинах жили в Україні колись, з якого посуду їли, що вдягали, як святкували звичні хрестини чи весілля, та просто – чим жили і займалися у будні та свята їхні ровесники багато століть тому. Завтра нинішні учні та дошколята стануть у керма своєї країни. А зберегти та розбудовувати Україну як незалежну, єдину, міцну європейську державу без знання її самобутньої культури і славетної історії видається взагалі неможливим.

Саме тому етнографічно-краєзнавчий музей «Світлиця», дбайливо виплеканий небайдужими серцями та руками ентузіастів ЦТДЮ на чолі із його директором – С.Д. Росляковою - який щойно відкрився, гостинно запрошує усіх бажаючих доторнутись до витоків української душі.

Вже на самому початку огляду ви маєте нагоду помилуватися яскравими здобутками наших гуртківців – вихованці майстерні образотворчого мистецтва та дизайну «Палітра» на чолі із А.Й. Кузьменко прикрасили стіни музею ілюстраціями до календаря «Українська народна поезія очима дітей», а створена юними майстрами експозиція «Київська Русь», що виборола чимало нагород, запрошує у героїчні часи Стародавньої Київщини.

Сама ж «Світлиця», як і личить гостинній українській домівці, милує око вибіленим фасадом, цнотливою чистотою та веселим розмаїттям оздоблення віконниць. Усе тут має своє місце – від порогу до сволоку, від прикрашеного образами та рушниками покуття до печі-годувальниці, від нехитрого хатнього скарбу до знаряддя нелегкої хліборобської праці. Під час захоплюючих інтерактивних екскурсій, які завжди готова запропонувати усім бажаючим методист О.М. Стахова-Кряченко, малеча, та й батьки, мають змогу не лише дізнатися назви на кшталт «макітра», «ночви», «рубель», «ціп» або «прядка», а й самі взяти участь у народних обрядових дійствах, влаштовуваних вправною українською господинею – керівником театральної студії «Гроно» Я.В. Лобановою.

Справжні шедеври ніколи не ховаються під музейним склом: кожен оберіг – із соломки, дерева чи глини, на яку така багата наша родюча земля, - можна спробувати виготовити власноруч, а досвідчені та захоплені педагоги ЦТДЮ завжди готові підтримати юні дарування.

Важливою рисою українського побуту і, звичайно, нашого музею як його уособлення та осередку гостинності Центру, є вдале гармонійне поєднання гуманістичних надбань християнства із прадавніми слов’янськими традиціями. Народний календар українця майже щомісяця запропонує вам нагоду стати учасником яскравих свят та обрядів.

Адже будь-яка «висока» культура стає «своєю» та рідною лише втілившись у хлібі та посуді, колисці та божниці, оселившись в серці народу – його пісні та слові. Биття українського серця та тепло рук справжніх господарів ви можете відчути у «Світлиці» ЦТДЮ – варто лише прийти до нас та долучитися до спільної праці!

/Files/photogallery/1962/DSC_2600.JPG /Files/photogallery/1962/DSC_2604.JPG

/Files/photogallery/1962/DSC_2618.JPG /Files/photogallery/1962/DSC_2621.JPG

/Files/photogallery/1962/DSC_2623.JPG /Files/photogallery/1962/DSC_2637.JPG

/Files/photogallery/1962/DSC_2639.JPG /Files/photogallery/1962/DSC_2631.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0